Kas ir joga?

Joga nozīmē vienotību ar Dievu vai sevis paša mazā ego vienotību ar dievišķo Es, ar mūžīgo garu. Lielākā daļa rietumnieku jauc jogu ar hatha jogu, kas ir dažādu ķermeņa pozu sistēma, taču joga pamatā ir garīga disciplīna.. Hatha joga ir lieliska sistēma, turklāt ķermenis ir daļa no cilvēka dabas un ir jāuztur formā, savādāk tas traucē garīgos centienus. Sekotāji, kas tiecas atrast Dievu piešķir mazāku nozīmi jogas pozām. Tāpat arī nav īpaši vajadzīgs, lai viņi tās praktizētu.

Hatha joga ir radža jogas, kas ir īstā jogas zinātne fiziskais atzars. Radža joga ir meditācijas tehniku sistēma, kas palīdz harmonizēt cilvēka apziņu ar dievišķo apziņu.. Joga ir gan māksla, gan zinātne. Tā ir zinātne, jo piedāvā praktiskas metodes ķermeņa un prāta kontrolei, tādējādi padarot iespējamas dziļas meditācijas. Un tā ir māksla, jo, ja tā netiek praktizēta intuitīvi un izjusti tā sniegs tikai virspusējus rezultātus.

Joga nav ticību sistēma. Tā ņem vērā ķermeņa un prāta savstarpējo ietekmi vienam uz otru un noved tos līdzsvarā. Cik bieži piemēram, prāts nevar koncentrēties, jo ķermeņa saspringums vai slimība neļauj enerģijai plūst uz smadzenēm. Tik bieži arī ķermeņa enerģija ir novājināta, jo gars ir nospiests vai to paralizē kaitīgas emocijas.

Līdzīgie raksti...