Joga iesācējiem

Kad radusies interese par jogu, automātiski rodas daudzi un dažādi jautājumi. Atbildes uz tiem gūsiet laika gaitā, bet pats svarīgākais ir neatlikt darbošanos uz vēlāku laiku, jo rīt jau var būt citas prioritātes un rītdiena var arī nepienākt.

Jogas fiziskie aspekti jau tradicionāli piesaista vislielāko uzmanību un arī Latvijā ar jogu nereti saprot tieši hatha jogu, t.i. ķermeņa fiziskā kontrole, ko palīdz sasniegt a) speciālas pozas (asanas), b) elpošanas vingrinājumi (pranajāmas), c) ķermeņa un roku pozīcijas (mudras), d) dzīvības spēka kontrolēšanas tehnikas (bandhas). Hatha jogas vingrinājumi palīdz ķermenim uzņemt lielāku kosmiskās enerģijas daudzumu un tādējādi palīdz arī labāk sagatavoties meditācijai, taču tie nav obligāti nepieciešami garīgai attīstībai (Hariharananda)

Kā izvēlēties jogas skolotāju?

Joga iesācējiem hathas novirzienā ir pieejama dažādās studijās un fitnesa centros. Skolotāju kvalifikācija parasti tiek apliecināta ar viņu stāžu un dažādu eksotisku kursu sertifikātiem.

Pasaulē ir simtiem un, iespējams, pat tūkstošiem dažādu jogas organizāciju un to skaits tikai pieaug. Svarīgāk par hatha jogas skolotāja kvalifikāciju ir viņa izpratne par cilvēka anatomiju. Iemācīties mēs varam praktiski visu, bet ir būtiski izvairīties no traumām. Nav noslēpums, ka traumatisms jogas nodarbībās Rietumu pasaulē ir samērā izplatīts un to lielā mērā var skaidrot ar jogas skolotāju nepietiekamo kompetenci un zināšanām par cilvēka anatomiju.

Līdzīgie raksti...